subskrybuj: | Komentarze

Nie włączy zbyt często telewizji

0 komentarzy
Nie włączy zbyt często telewizji

Kochamy ogląda telewizje, ale nie róbmy tego zbyt często. Dlaczego? Bo telewizja kłamie, ogłupia i sprawia, że wierzymy nawet w największe brednie. Nie ma znaczenia, że nie jesteśmy już dziećmi zabiegi stosowane przez telewizję naprawdę na nas działają. Nie chodzi tutaj o to, że oglądamy film, czy serial, ale oto, jak te wszystkie programy rozrywkowe są konstruowane i, że my faktycznie wierzymy w to, że jakaś rodzina szuka opiekunki, że ktoś w domu ma taki nieporządek. To zupełnie niezrozumiałe dla wielu osób, dlaczego ktoś wymiotuje w programie, czy uprawia z kimś sex na oczach kamer. Dlaczego kobiet pokazuje w telewizji, jak wielki ma nieporządek w domu, dlaczego ludzie obnażają swoje największe uczucia, matki szukają synom żon. Niestety sytuacja ta nie jest jakimś tam wyjątkiem. Programów tego typu jest coraz więcej, a my je oglądamy. Czasem ze względu na to, że nas bawią, ale często tez wierzymy, że ta cała kreacja jest prawdziwa, a to raczej nie jest najlepszą informacją. Nie da się zaprzeczyć, że to dość trudny temat.


Gazety i telewizja kłamie

0 komentarzy
Gazety i telewizja kłamie

Chociaż ten slogan powtarza się od lat, wciąż nie zawsze przywiązujemy uwagę do tych kwestii, czytamy gazetę i wierzymy w każde jedno, wydrukowane w niej słowo, a to przecież najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić. Niestety wciąż telewizja i gazety nas okłamują. Nie jest tak, że programy, które oglądamy w telewizji to czysta prawda, są wyreżyserowane i niestety bardzo zakłamują rzeczywistość. Nie da się ukryć, że trudno jest rozpoznać, kiedy mamy do czynienia z kłamstwem, a kiedy z prawdą, bo ta granica zatarła się już dawno temu. W gazetach też nie jest lepiej. Brakuje tematów do pisania, więc tworzy się nowe, coraz bardziej wymyślne historie, które maja kusić interesującymi nagłówkami, które wywołują w nas skraje emocje. Nie da się zaprzeczyć, że lubimy takie rzeczy, nawet, jeśli są totalnie głupie, to wciąż sprzedaż brukowców rośnie, bo pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości, stwierdzić, że jednak nie mamy tak najgorzej. Nie wiedzieć, czemu bardzo fascynuje nas również ludzkie nieszczęście, co raczej trudno uznać za kwestię zupełnie pozytywną.


Wynalezienie druku i prasa

0 komentarzy
Wynalezienie druku i prasa

Przełomowym momentem dla reklamy okazało się być wynalezienie druku przez Guttenberga, w 1441 roku. Dzięki temu powstała reklama drukowana. Ulotki, oprócz standardowego wykorzystania, były również przyklejane na ścianach, jak plakaty. W 1450 roku, księgarz Leopold Laubert, wydrukował pierwsze ulotki, które miały reklamować jego książkę, a 1625 roku ukazały się pierwsze drukowane wiadomości. Było to tylko pierwsze z wielu ogłoszeń, które wprowadziły piśmiennictwo w epokę komunikacji masowej. Dzisiaj media masowe to nie tylko gazety, ale również telewizja i internet. W rezultacie media mają wielokrotnie zwiększony zasięg, a wiadomości, które nadają docierają do o wiele większego grona odbiorów niż dawniej. Dlatego reklama w mediach jest uznawana za najbardziej skuteczną. Dla tych, którzy planują kampanię reklamową w mediach, dobrze jest pamiętać, że największą skuteczność przyniesie skorzystanie z kilku rożnych mediów równocześnie. Niektórzy potencjalni odbiorcy korzystają bowiem z tylko jednego źródła wiadomości, pomijając inne.


Globalizacja procesów reklamowych

0 komentarzy
Globalizacja procesów reklamowych

W Pompei odkryto starożytny napis na budynku dawnej apteki, prawdopodobnie umieszczony przez jej właściciela, któremu, jak można przypuszczać, przeszkadzały nocne hałasy poszukiwaczy hucznych zabaw. Według Edwarda Bulwer-Lytton’a, autora książki „ostatnie dni Pompei” napis ten głosił : „To, czego szukacie znajduje się obok, tu przyjdźcie potem po lekarstwo”. Była to pierwsza w historii udokumentowana i przemyślana reklama. Miała ona jednak bardzo mały zasięg, gdyż jak można założyć, dotarła tylko do ludzi, którzy fizycznie znaleźli się blisko ów apteki. Pomyśleć tylko o ile lepsza okazałaby się ta reklama, gdyby wiadomości w niej zawarte mogły być przekazywane na skalę masową? Na szczęście dwudziesty pierwszy wiek niesie nam w tym względzie wiele rozwiązań technologicznych. Media pozwalają przekazywać wiadomości globalnie. Media masowe, poprzez częsty przekaz tej samej treści, sprawią też, że informacja o produkcie zostanie w świadomości potencjalnych klientów. Dlatego warto rozważyć ten rodzaj reklamy.


Gdy zabraknie Internetu

0 komentarzy
Gdy zabraknie Internetu

Jest wiele katastroficznych filmów na temat świata, w którym nagle braknie prądu, wody, ale jeszcze nikt nie mówił o utracie Internetu. NA razie może jeszcze starty nie byłyby katastroficzne, ale z roku na rok może być to naprawdę tragiczna rzecz. Oczywiście pewnie powstanie film obrazujące podobne wydarzenia, ale na razie możemy tylko domyślać się, co faktycznie stałoby się, gdyby nagle zabrakło Internetu. Przede wszystkim kontakty ludzkie byłyby zagrożone. Coraz rzadziej porozumiewamy się w życiu realnym, a komunikatory to jakoś podtrzymują, gdy ich zabraknie może być trudno. Nagle stracimy dostęp do ogromnej wiedzy, interesujących informacji, tutaj nie chodzi o błahostki, ale naprawdę ważne dla świata informacje, kolejarzach to ograniczenie pewnych codziennych prac. Internet ułatwia marketing, Internet pozwala znaleźć pracę, sklep, który nas interesuje, do tego Internet to doskonałe miejsce, w którym możemy porozumiewać się z innymi ludźmi, robić zakupy, czy wykonywać wiele innych codziennych zadań bez wychodzenia z domu.


Internet zawsze mówi prawdę?

0 komentarzy
Internet zawsze mówi prawdę?

Mówi się, że media kłamią, a przecież media to również Internet. Trudno go jednak przyrównać do gazet, bo Internet tworzą ludzie. Owszem, znajdziemy tam stek bzdur i jeszcze więcej kłamstw, ale zauważmy, że w rzeczywistości Internet to naprawdę świetne źródło informacji, na które powinniśmy zwrócić szczególna uwagę, jeśli szukamy miejsca do reklamy. W Internecie możemy reklamować wszystko, co chcemy. Pamiętajmy jednak, że Internet nie jest krystaliczny i może stwarzać zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci, które nie są świadome, jakie ktoś ma założenia. Jest wiele stron, na które trzeba zwracać uwagę, nie brakuje takich, które są wręcz nasycone różnego rodzaju wirusami, ale wciąż nie ma lepszego miejsca do szukania informacji, niż Internet. Nawet największe encyklopedia nie gromadzą takiej wiedzy. Po za tym dzięki różnorodności storn możemy wszystko dobrze przeanalizować i nie korzystać z informacji, które mogą być nieprawdziwe, aczkolwiek nie możemy wykluczyć, ze na takie właśnie trafimy w Internecie.